Projekt Rastem s knjigo

2023/2024

RASTEM S KNJIGO

V vseslovenski projekt Rastem s knjigo so vključeni tudi sedmošolci Osnovne šole Medvode. Uradni začetek projekta v šolskem letu 2023/2024 je predviden od 8. oktobra 2023 dalje do konca šolskega leta. Knjižnico Medvode  bosta sedma razreda obiskala predvidoma do konca leta 2023.  Ob zaključku obiska učenci prejmejo v dar knjigo, letos je to »MODRI OTOK«, pisateljice Irene Androjna.

Nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture Rastem s knjigo izvaja Javna agencija za knjigo RS, Ministrstvo za kulturo RS, MIZŠ, Združenje splošnih knjižnic ob podpori Zavoda za šolstvo RS, Društva šolskih knjižničarjev Slovenije in Društva slovenskih pisateljev v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnim šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom in zamejskimi osnovnimi šolami.

Cilji nacionalnega projekta Rastem s knjigo so:

  • Spodbujanje dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.
  • Promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja.
  • Spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic.
  • Motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

Koordinatorka:

Andreja Magdalenc Jevnikar

Dostopnost