Tehniški dan za učence 6. razreda

V sredo, 23. oktobra 2024 so učenci 6. razreda imeli tehniški dan na Srednji lesarski šoli v Škofji Loki.

Učenci so se na kratko seznanili s programi, kjer tamkajšnje dijake usposabljajo za poklice v lesarstvu kot so npr. tesar, tapetnik ali mizar.  Preko projekcije so učenci spoznali nekaj bistvenih značilnosti posameznih vrst lesa in kako pomemben je les za nas glede na to, da smo ena izmed najbolj bogatih držav z lesom v evropski skupnosti.

Po končani predstavitvi in malici smo delo nadaljevali v pravi mizarski delavnici. Vsak izmed učencev je pod nadzorom mentorjev in dijakov izdelal lesen zložljiv stolček, katerega so nato tudi odnesli domov. Pri delu so učenci zelo uživali, saj so imeli nekateri prvič možnost praktično preizkusiti svoje ročne spretnosti. Sledil je še ogled preostale mizarske delavnice, skupinsko slikanje pred lesarsko šolo in varen povratek domov.

Tomaž Jenko, predmetni učitelj tehnike in tehnologije