Obvestilo o NPZ 2024/2025

Obveščamo vas, da bodo v letošnjem šolskem letu začele veljati številne spremembe na področju nacionalnega preverjanja znanja (NPZ) v skladu z Zakonom o spremembah in dopolnitvah zakona o osnovni šoli in novim Pravilnikom o nacionalnem preverjanju znanja v osnovni šoli. Med drugim bo pisanje NPZ obvezno za tretješolce, dosežki devetošolcev na NPZ iz slovenščine in matematike pa se bodo lahko uporabili kot eno od meril za vpis v srednje šole z omejitvijo vpisa.

Učenci 3. razreda pišejo NPZ iz slovenščine in matematike.

Učenci 6. razreda pišejo NPZ iz slovenščine, matematike in angleščine.

Učenci 9. razreda pišejo NPZ iz slovenščine, matematike in tretjega predmeta, ki je letos na naši šoli angleščina.

Vsa preverjanja bodo učenci začeli pisati ob 8.30. Čas pisanja je 60 minut. Učenci 6. in 9. razreda bodo ta dan prišli v šolo ob 8.15. Po končanem pisanju NPZ bodo učenci imeli malico in nato pouk po urniku.  Učenci 7.  in 8.  razreda bodo imeli ta dan pouk po urniku, prav tako učenci na razredni stopnji.

Državni izpitni center pa je na spletni strani http://www.ric.si  objavil tudi publikacijo Informacije za učence in starše in druge dokumente, ki so povezani z NPZ.

Azra Kajan, pomočnica ravnateljice