ZLATO ZA OTROŠKI PEVSKI ZBOR KITICA

V torek, 14. maja 2024, je v Kulturnem centru Delavski dom Zagorje ob Savi potekalo 27. državno tekmovanje otroških pevskih zborov. Na treh tekmovalnih koncertih je nastopilo 19 zborov osnovnih in glasbenih šol iz cele Slovenije. Na odru se je zvrstilo prek 700 mladih pevcev. Zbore je ocenjevala  petčlanska žirija.

Državna tekmovanja OPZ potekajo bienalno, letošnje pa je bilo zaradi epidemije COVID-19 izvedeno po šestih letih premora.

Osnovno šolo Medvode je zastopal Otroški pevski zbor Kitica, pod vodstvom Bernarde Rakar. S tekmovalnim nastopom so si na državnem tekmovanju prislužili zlato priznanje. Vseh 35 pevcev se veseli zlata, ki jih je nagradilo za ves trud in številne ure pevskih vaj.

Torkov dan nam bo trajno ostal v spominu – poleg nastopa je mlade pevce razveselila okusna večerja v gostišču ter skupno petje združenih zborov, ko sta iz več kot 200 grl  zadoneli Kekčeva pesem in izštevanka En ten tenera.

KITICA, SREČNO ŠE NAPREJ!

Bernarda Rakar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost