Šolsko državno prvenstvo v vožnji na čas

V sredo 27. septembra je v Planici potekalo šolsko državno prvenstvo v vožnji na čas. Udeležila sva se ga samo dva učenca iz OŠ Medvode. Na tekmovanju je bilo veliko učencev iz šol po vsej Sloveniji. Kategorije so se delile na dečke in deklice in licencirane učence (to pomeni s tekmovalno licenco) ter nelicencirane (brez licence). Jaka Šušteršič iz 6.b razreda je izmed 30 tekmovalcev osvojil 9. mesto v kategoriji licenciranih dečkov letnik 2011-2012. Jaz pa sem, v kategoriji nelicenciranih deklic letnik 2009-2010 osvojila drugo mesto. Kako hitro sva oba opravila s progo dolgo 2,5 km, si lahko pogledate na tej povezavi.

Glede na to, da je bila tekma zelo dobro organizirana, kljub velikemu številu tekmovalcev na štartu ni bilo nobene gneče. Upam, da se bo v naslednjem šolskem letu še kdo prijavil na to tekmovanje, saj tekmujejo med seboj tudi šole. 

Zapisala: Živa Šušteršič, 8. a

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost