Naravoslovna ekskurzija-Piran

V ponedeljek, 18. 9. 2023, so se nadarjeni učenci in nekaj učencev 9. razredov odpravili v Piran z namenom spoznati delfine od blizu. Najprej so na društvu Morigenos za nas pripravili predavanje, kjer smo spoznali kako živijo delfini, katere vrste najdemo v našem morju, kako jim škodujejo odpadki in najbolj zanimivo, kako jih ločiti med seboj. Preizkusili smo se tudi v iskanju slik istega delfina in bili pri tem uspešni.

Nato smo se odpravili na vožnjo z ladjico Solinarko, v upanju, da jih srečamo tudi v njihovem naravnem okolju. Žal nam to kljub ugodnemu mirnemu morju ni uspelo.

Za konec pa sta seveda sledila še obvezna kepica sladoleda in skok v morje.

Domov smo se vrnili z novim znanjem in tudi novimi prijatelji, saj so take ekskurzije odlična priložnost za združevanje med razredi.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost