Karierna orientacija

V petek, 27. 9. 2024, smo za učence 9. razredov organizirali tehniški dan na temo Karierna orientacija. Učenci so se seznanili s programi, ki jih ponujajo srednje šole, s pogoji in kriteriji vpisa v le-te. Nato so izdelali osebno karierno mapo, v katero bodo tekom leta shranjevali vse v zvezi s kariernim odločanjem in vpisom v srednjo šolo.

Navdušeni so bili, ko so se v manjših skupinah preizkusili kdo bo izdelal najvišji, samostojno stoječi stolp.

V drugem delu so devetošolci prisluhnili predstavitvi programov dveh srednjih šol. Spoznali so, kako poteka življenje na Gimnaziji Škofja Loka in kako v Biotehniškem centru Naklo.

Predstavilo se je tudi podjetje Marmor Hotavlje. Vodja kadrovske službe, ga. Klara Babnik Baran, je predstavila vrhunske izdelke podjetja Marmor Hotavlje in opisala, kakšna paleta poklicev je potrebna, da nastane kvaliteten izdelek.

Nato so se učenci pod budnim očesom izkušenega kamnoseka iz podjetja Marmor Hotavlje še sami preizkusili v klesanju posameznih oblik ali svojih inicialk.

Zapisala: Maja Knific Bukovšak