NOVA PROMETNA UREDITEV v okolici OŠ Medvode

Pred OŠ Medvode bo v novem šolskem letu manj avtomobilov, pot pa varnejša za aktivne prihode v šolo.

V torek, 3. septembra, smo predstavili medijem novo prometno ureditev pred OŠ Medvode. Prometno ureditev smo snovali skupaj z osnovno šolo, IPoP – Inštitut za politike prostora in lokalno skupnostjo ter presojevalcem prometne varnosti.

Okolica šole je odslej varnejša za šolarje, saj bo na njihovi poti manj avtomobilov ter jim bo omogočala varen in samostojen prihod v šolo – peš, s kolesom ali skirojem.

Tiste, ki jih bodo starši vseeno pripeljali v šolo z avtomobilom, bodo lahko odložili na več lokacijah t. i. »Poljubi in odpelji«.

Učinke prometne ureditve bomo izmerili in po potrebi predlagali prilagoditve.

Preberite več: https://ipop.si/…/sporocilo-za-medije-pred-os-medvode…/

Šolska ulica je kampanja projekta Samo1planet.

Agencija za varnost prometa Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo Ana Monro

Kaj prinaša nova prometna ureditev?

• Na celotnem območju je uvedena cona 30 km/h z izjemo Finžgarjeve ulice mimo parkirišča pri Športni dvorani Medvode.
  • Na Ostrovrharjevi ulici je uveden enosmerni promet v smeri zahoda (proti ZD Medvode). Tam so na voljo časovno omejena parkirišča za starše vrtčevskih otrok.
  • Na parkirišču pri športni dvorani je na voljo 5 časovno omejenih parkirišč za parkiranje avtomobilov za starše nižjih razredov, ki lahko nato šolarje pospremijo do vrat.
  • Na treh lokacijah so urejene točke Poljubi in odpelji (K+R) za odlaganje šolarjev, od koder se nato lahko sami sprehodijo do šole.