Sklop delavnic za starše v okviru IDZ Medvode

V okviru IDZ Medvode vabimo starše na sklop delavnic z naslovom “Zavestno starševstvo: negovanje prisotnosti in povezanosti”. Delavnice so namenjene staršem otrok od 1. do 7. leta starosti.  Spoznali boste praktična orodja, ki pomagajo pri soočanju z vsakodnevnimi izzivi starševstva. Vsebine programa so usmerjene k razvijanju večjega zavedanja, prepoznavanja in obvladovanja stresnih reakcij, gojenju sočutja in samoregulacije ter poglabljanja vezi z otroki s pomočjo čuječnega poslušanja in komunikacije.  Skozi srečanja se bodo starši naučili in vadili različne tehnike čuječnosti, ki jih je mogoče vključiti v vsakdanje družinsko življenje, s čimer se spodbuja bolj prisoten in sočuten pristop k starševstvu.

Program sestavlja 5 srečanj po 2 uri. Vsako srečanje bo vključevalo kombinacijo izkustvenih vaj, vodenih praks čuječnosti, skupinskih razprav in priložnosti za osebno refleksijo. Delavnice bo vodila Melita Mihajlović Košak, uni. dipl. psihologinja, psihoterapevtka in učiteljica čuječnosti.

Več informacij lahko najdete v priloženem letaku. Prijave in dodatne informacije na: melita@mindful.si

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost