Teden otroka

Podrobnosti dogodka

• Datum:
  • Kategorije:

Teden otroka® je program Zveze prijateljev mladine Slovenije že od leta 1954. Vsako leto se začne na prvi ponedeljek v oktobru in traja do nedelje istega tedna.

Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na temo »Otrok, nepopisan list«. Ob tej priložnosti se pojavljajo vprašanja: ali lahko najdemo kakšne vzporednice med otroštvom nekoč in danes? Na prvi pogled bi rekli, da težko; toliko se je spremenilo – tehnologija, način vzgoje, tempo življenja. Edino, kar ostaja enako, je samo bistvo “biti otrok”.

Kljub temu pa osnovne potrebe otrok skozi desetletja ostajajo nespremenjene. Vsi otroci, ne glede na čas in prostor, potrebujejo ljubezen, občutek varnosti, topel in zdrav dom. Potrebujejo igro, znanje, druženje z vrstniki, spodbudo, oporo, pomoč ter priložnosti za razvoj svojih talentov in interesov.

Preko različnih aktivnosti bomo Teden otroka obeležili tudi na naši šoli. Ob zaključku akcije bomo pripravili tudi fotoreportažo.

Poslanica ob Tednu otroka 2024, ki jo je napisala Nika Gradišek in pravi takole:

POSLANICA

»Danes dajem častno besedo,
da bom vedoželjen in odprt,
da bom spoštoval naravo in sočloveka,
da bom zvest in iskren prijatelj,
ki drži svojo besedo.

Da ne bom tiho in gledal stran
ob krivicah sveta,
da ne bom ravnodušen in otopel.
Da bom hodil po poti sočutja,
in cenil dobro delo naprednih ljudi,
ki želijo svobodo in mir,
da bom eden od njih.