GLASBENI KULTURNI DAN ZA UČENCE 8. RAZREDA

V torek, 1. 10. 2024, smo se zbrali pred šolo in se z LPP-jem odpravili v Ljubljano. Najprej smo šli do NUK-a, nato smo v parku Zvezda pojedli malico in se odpravili v Slovensko filharmonijo. Naša zadnja postaja je bil Cankarjev dom, kjer smo si ogledali koncert orkestra Slovenske filharmonije z naslovom Slovansko srce. Po koncertu smo se odpravili na avtobus in se vrnili v šolo. Radi bi povedali, da naju je koncert pozitivno presenetil. Ko so inštrumenti zaigrali, so v naju vzbudili čustva, ki jih je težko zapisati na papir. Ko je z orkestrom zaigral 12-letni fant (pianist), smo bili začudeni ter na koncu, po baletnem nastopu, polni veselja. Zato lahko s Tejo rečeva, da je bil ta koncert prava pika na i.

Tina Lenarčič in Teodora Milivojević, 8. a