Nekaj obvestil o prvem šolskem dnevu

Dragi učenci in učenke!

Bliža se začetek novega šolskega leta. Upamo, da ste lepo preživeli počitnice in da se boste vrnili nazaj v šolske klopi polni energije in pričakovanj po pridobivanju novih znanj in dogodivščin.

Nekaj napotkov za prvi šolski dan, ki bo v ponedeljek, 2. 9. 2024.

• Učenci od 2. do 8. razreda se zberete pred šolo ob 8.30. V spremstvu razrednikov se boste odpravili v matične učilnice. Prvi dve uri bosta razredni uri. Sledil bo pouk po urniku, ki je objavljen na spletni strani šole.
  • Učenci 9. razreda pridejo v šolo ob 7.40 zaradi prireditve sprejema prvošolcev.

Prvi šolski dan boste dobili malico, kosilo, kdor bo v šoli tudi po pouku – v času RaP dejavnosti – pa tudi popoldansko malico. Prehrano bomo delili glede na prijave, ki smo jih prejeli od staršev konec šolskega leta 2023/24.

V šolo pridite z nahrbtnikom/torbo, da boste odnesli domov učbenike. Učenci 2. in 3. razreda prejmete delovne učbenike v šoli. Ne pozabite copat, pisal, beležk in ključev od garderobnih omaric. Učenci 2. razreda prejmete ključe prvi šolski dan.

• Prvošolci pridite skupaj s starši ob 10.00 v Športno dvorano Medvode. Po uvodnem pozdravu in krajšem kulturnem programu vas bodo devetošolci, razredničarki in vzgojiteljici pospremili v matične učilnice, kjer boste izvedeli za vsa nadaljnja navodila. S seboj prinesite šolsko torbo z vsemi potrebščinami: zvezke, pisala, peresnico in copate. Vse naj bo obvezno podpisano. Delovne učbenike prejmete prvi šolski dan. Tega dne boste v šoli do 12.10. Dobili boste malico, kosila pa prvi šolski dan za vas ne bo. Starši prvošolcev boste imeli 1. roditeljski sestanek v torek, 3. 9. 2024 ob 17.00.
  • Šolski avtobus bo vozil po dosedanjem običajnem voznem redu.

V prvem trimesečju bo šolske prevoze izvajala družba LPP d.o.o. s prevozniki Gerčar prevozi d.o.o.

Katere novosti nas čakajo v šolskem letu 2024/25?

• Nova prometna ureditev v okolici šole,
  • nov program Lo.Polis PRO
  • uvedba razširjenega programa (RaP dejavnosti pred in po pouku),
  • NPZ za učence 3. razreda bo obvezen,
  • tuj jezik angleščina v 1. razredu bo obvezni predmet,
  • spremembe so glede izobraževanja na domu,
  • na šoli smo podaljšali čas rekreativnega odmora (od 11.10 do 11.25).

Veselimo se ponovnega  srečanja z vami in vam želimo lep začetek šolskega leta!

mag. Damjana Šubic