Medvrstniško nasilje pri otrocih in mladostnikih

V predavanju boste spoznali kratkoročne in dolgoročne psihološke posledice medvrstniškega nasilja, o katerih pišejo številne empirične študije ter razlike med tem, kdaj govorimo o konfliktih/sporih med otroci in kdaj o medvrstniškem nasilju. Predavateljica predstavi najpogostejše mite oz. napačna prepričanja o medvrstniškem nasilju pri otrocih in odraslih (starših in učiteljih), ki preprečujejo učinkovito spoprijemanje z nasiljem. Ko bomo bolje razumeli dinamiko delovanja medvrstniškega nasilja (kako žrtev postopno izgublja moč, da bi se izvlekla iz svoje vloge, in kako izvajalec nasilja postopno pridobiva nerealen občutek moči), bomo slišali tudi nekaj načinov, kako lahko starši pomagamo preprečevati in zaustavljati to nasilje.

ORIS PREDAVANJA – ČASOVNICA
00:00 Začetek
02:15 Uvodni nagovor
04:53 Začetek predavanja
49:56 Uvod v pogovor s predavateljico
50:28 Začetek pogovora s predavateljico v živo
01:10:24 Zaključni nagovor

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost