OBMOČNI ŠOLSKI PARLAMENT

Dne, 5. 2. 2020, se je 5 učencev šolskega parlamenta skupaj z učiteljico Katarino Czerny odpravilo v Kulturni dom Šentvid, kjer je potekal območni parlament. Udeleženih je bilo veliko mestnih in primestnih šol, učenci prav vseh pa so imeli čas za razmislek in možnost svoje mnenje podeliti z drugimi. Nekateri so bili bolj, nekateri manj zgovorni, smo pa na samem z učiteljico še najbolje podebatirali o vprašanjih, ki so se odpirala v zvezi s poglavitno temo (Moja poklicna prihodnost). Ugotovili smo, da se glede vsega vsi ne strinjamo, da je potrebno svoje sposobnosti odkrivati in razvijati že v zgodnjih letih in da smo lahko veseli, da se šolamo v Sloveniji, saj ima, za razliko od veliko drugih držav v Evropi, boljši sistem, omogoča prehrano, prav tako pa je šolanje tukaj za nas brezplačno. Odprlo se je še mnogo podtem v zvezi z glavno temo (ocenjevanje, uporaba računalnika v šoli, pouk računalniškega opismenjevanja, vpisovanje v srednje šole, primeri dobrih praks v drugih državah, …), o katerih pa bomo podrobneje razglabljali pri šolskem parlamentu.

Napisala Amina Karishik, 8. a

OBČINSKI PARLAMENT- petek, 24. 1. 2020

V petek, 24. 1. 2020, smo se s šolskim parlamentom udeležili občinskega parlamenta na občini Medvode. Na občino smo prispeli ob 10. uri. Tam smo se razdeljeni po skupinah z učenci drugih šol pogovarjali o naši poklicni prihodnosti in izzivih, ki nas čakajo v prihodnosti. Med delom so nas predstavniki občine  prijazno pogostili. Svoje ugotovitve smo nato predstavili na plakatih. Po končanih predstavitvah smo prisluhnili še g. županu, ki se je z nami pogovarjal o naših poklicnih željah in nas spodbudil k izbiri poklica, ki nas bo v življenju osrečeval. Občinski parlament se je zaključil ob 12.30.

Adela Babić, 9. a