O PROJEKTU

V vseslovenski projekt Rastem s knjigo so vključeni tudi sedmošolci Osnovne šole Medvode. Uradni začetek projekta je 8. september 2018, mednarodni dan pismenosti. Knjižnico Medvode bomo obiskali v mesecu septembru ali oktobru. Ob zaključku učenci prejmejo v dar knjigo, letos je to »ELVIS ŠKORC, GENIALNI ŠTOR«, pisateljice Janje Vidmar.

Nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture Rastem s knjigo izvaja Javna agencija za knjigo RS, Ministrstvo za kulturo RS, Ministrstvo za šolstvo in šport RS, Združenje splošnih knjižnic ob podpori Zavoda za šolstvo RS, Društva šolskih knjižničarjev Slovenije in društva slovenskih pisateljev v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom in zamejskimi osnovnimi šolami.

Cilji nacionalnega projekta Rastem s knjigo so:

·         Spodbujanje dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

·         Promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja.

·         Spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic.

·         Motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega

slovenskega mladinskega leposlovja.

Koordinatorka: ga. Andreja Magdalenc Jevnikar