JUBILEJNI 10. SLOVENSKI TRADICIONALNI ZAJTRK- letos v drugačni obliki

**************************************************************************************************************************
17. 11. 2020

OBVESTILO, OBVESTILO, OBVESTILO

Vsi, ki se niste mogli prijaviti na tradicionalni slovenski zajtrk ob 9. 15, se lahko prijavite k drugi skupini ob 9.45. Težave so nastale, ker je zoom povezava dovoljevala samo 100 obiskovalcev. Težavo odpravljamo in poskušamo urediti, da se vas lahko prijavi do 300.

Hvala za razumevanje.

20. novembra bomo obeležili dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ), ki bo letos že deseti po vrsti.

Izvedba tradicionalnega zajtrka bo letos zaradi epidemije covid-19 preko videosrečanja

KAKO bomo izvedli letošnji tradicionalni zajtrk?

·      V petek, 20. novembra bomo imeli DVE VIDEOKONFERENCI

(povezava za udeležbo je enaka, kot za rekreativni odmor – TUKAJ)

1.    9.15 do 9.30 ZAJTRK za RAZREDNO STOPNJO (1.-5. razred)

2.    9.45 do 10.00 ZAJTRK za PREDMETNO STOPNJO (6.-9.razred)

·         KRATEK NAGOVOR O POMENU TSZ (tradicionalni slovenski zajtrk).

·        GLASBENA SPREMLJAVA.

·        ZAŽELIMO SI DOBER TEK IN SKUPAJ ZAUŽIJEMO ZAJTRK

(vsak udeleženec ima pripravljen svoj zajtrk, npr.: kruh, maslo, med, mleko, jabolko).

·      VABLJENI, DA ODDATE FOTOGRAFIJO svojega ZAJTRKA  NA MAIL: ajda.stupar@gmail.com Najbolj zanimive bomo objavili na spletni strani šole.

Tim zdrave šole

Jubilejni 10.TZS_ 20.11.2020.pdf

DONACIJA DM ZDRUŽIMO KORAKE

Naša šola je sodelovala pri natečaju Združimo korake, v organizaciji DM (Drogerie markt d.o.o.). Bili smo izbrani in prejeli donacijo v višini 404,24 evra, v obliki BIO izdelkov, ki jih bomo porabili pri pouku gospodinjstva za pripravo okusnih jedi.

Hvala DM!

OBRAČUN SUBVENCIJ PREHRANE V OSNOVNI ŠOLI

17. 1. 2020

Zaradi spremembe dohodkovnih razredov od 1. 3. 2019 dalje smo od MDDSZ v CEUVIZ prejeli paket sprememb upravičenosti do subvencije šolske prehrane.

Dne 10. 1. 2020 smo s strani MIZŠ prejeli elektronsko sporočilo, da je bila v decembrskem obračunu (31. 12. 2019) zajeta približno četrtina vseh upravičencev do poračuna zaradi sprememb upravičenosti do subvencije šolske prehrane. Preostanek upravičencev bo obračunan 31. 1. 2020 in boste poračune prejeli v mesecu februarju. Zaradi tega lahko pride do situacije, ko ima en otrok iste družine trenutno že izračunan poračun od 1. 3. 2019 dalje, drugi otrok te družine pa ne. V takih primerih bo poračun za drugega otroka omenjene družine opravljen 31. 1. 2020.

Vodstvo šole

OBVESTILO - POPOLDANSKA MALICA

Spoštovani starši,
anketa o šolski prehrani, ki smo jo izvedli v juniju 2019, je pokazala, da se 80% staršev strinja, da je popoldanska  malica le za učence, ki ostanejo v OPB po 15. uri.
V šolskem letu 2019/20 bo popoldanska malica za učence OPB na voljo od 14. 30 dalje.   Priporočamo vam, da tiste učence, ki  v OPB ne ostanejo po 15. uri, odjavite od prehrane.
Hvala za razumevanje
                                           Vodstvo šole

ANALIZA ANKETE O ŠOLSKI PREHRANI

V skladu z Zakonom o šolski prehrani smo tudi v šolskem letu 2018/19 izvedli anketo, s katero smo preverili stopnjo zadovoljstva učencev in staršev s šolsko prehrano.

Anketne vprašalnike so v elektronski obliki reševali vsi učenci, razen učenci 1. in 9. razreda, v času od 5. 6. 2019 do 21. 6. 2019.

Starši so bili k izpolnjevanju ankete povabljeni preko sistema LoPolis.

Vodja šolske prehrane: Ajda Stupar

ANALIZA ANKETE - PREHRANA UČENCI 2019-1.pdf