KULTURNI DAN ZA UČENCE OD 1. do 5. RAZREDA

V soboto, 2. februarja 2019, smo v okviru kulturnega dneva na razredni stopnji, gostili Ekološko – kulturno društvo za boljši svet z gledališko predstavo Moja prva knjiga ter z delavnicami z naslovom Pravljica o nenasilju ter Komunikacija.

Predstavniki društva so učencem od 1. do 5. razreda z gledališko predstavo, z improviziranim odrom in kostumi ter z veliko domišljije, sporočili, da prosti čas lahko lepo in koristno preživljamo tudi ob knjigah in ne samo ob tablicah, telefonih, računalnikih in televiziji.

Na delavnicah, ki so potekale po razredih, pa so nastopajoči, ob različnih socialnih igrah, z veliko zavzetosti in dobre volje, učencem  prikazali, kako se lahko z več empatije in sočutja nenasilno vedejo do sovrstnikov, sprejemajo drugačnost ter izboljšajo medsebojne odnose.

Nastopajoči so učence nasmejali ter jih spravili v dobro voljo.

Irena Humek Kok

KULTURNI DAN NA GROHARJEVI DOMAČIJI

Četrtek,18.10.2018 smo petošolci izkoristili za kulturni dan. Odpeljali smo se na Groharjevo domačijo v Sorico. Tu je živel slovenski slikar Ivan Grohar, poznan po sliki Sejalec.

Prijazno nas je sprejel učitelj Gašper in nas najprej popeljal v svet glasbe. V glasbeni delavnici smo zaigrali kot glasbena skupina, iz glasbil smo izvabili uglašene melodije.

V drugem delu pa smo se v likovnem ateljeju lotili risanja s svinčniki. Nastalo je veliko zares dobrih risb, ki nam bodo ostale za spomin.

Dopoldne je bilo zelo poučno in ustvarjalno.

Pripravili: Majda Šetina Čarman in Tatjana Kernič